Günümüz teknolojisinde işlemler internet ortamında hızlı ve etkin bir şekilde yönlendirilmektedir. Logo yazılımı e-fatura sistemi kullanıcıları, fatura oluşturma, saklama ve revize etme imkanına sahip olurken, e-defter sistemi ile geniş bir iletişim ağı kurma imkanına da sahip oluyorlar. E-arşiv, fatura desteği ile entegre edilebilir. Bu durumlar ışığında logo yazılımları e-ticaret hizmeti ile kullanıcılarına ürün alıp satma konusunda kolaylık sağlamaktadır. Bu hizmeti destekleyen ek bir uygulama da e-ihracat hizmetidir.

E-ihracat ile kullanıcılar ürünlerini internet üzerinden alıp satabilir ve ülkeler arası bağlantılar kurabilirler. Buradaki önemli avantaj, kullanıcıların birbirlerini hızlı bir şekilde bulabilmeleri, iletişim kurabilmeleri ve satış işlemleri yapabilmeleridir.

E İhracat Avantajları Nelerdir?

Ekonomik özgürlüklerine kavuşan ülkeler; Ürünler üretmeyi ve bu üretimi küresel pazarda sergilemeyi hedefliyorlar. E-ihracat kavramı bize yurt dışına da ürün satma imkanı veriyor. Geleneksel olarak, fiziksel mağazalarda satış durumu revize edilerek online siparişler verilmeye çalışılmaktadır.

Neden E-İhracat Kullanmalı?

Dijital ortam, kullanıcılara çeşitli olanaklar sunmaktadır. Hedef kitledeki artış ve kar oranları göz önüne alındığında e-ihracat etkili bir yöntemdir. Ülkenin kalkınmasına ve döviz girişlerine yardımcı olur. Bu nedenlerle devlet desteğine de ihtiyaç duyulmaktadır.

İşletmelerden bireysel müşterilere yapılan e-ihracat siparişlerinde de gümrük vergisi muafiyeti uygulanmaktadır. Satış yapmadan önce bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Bu hazırlıkları şu şekilde ifade edebiliriz;

  • İhracatçı birliği kaydının oluşturulması zorunludur. Gümrük kayıt dosyasının açılması gerekmektedir. Bu adımda ihracatçı birliklerinin adres ve iletişim bilgilerini online olarak bulmak mümkün olacaktır.
  • Resmi satış faturası gereklidir.
  • Satılacak ürünlerin belirlenmesi önemlidir. Teslimat işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilse bile, gönderilen ülkenin kısıtlı veya yasaklı ürün listelerinin kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Ödeme seçeneklerinin belirlenmesi gerekli koşullardan biridir. Uluslararası para birimini belirlemek ve kredi kartıyla ödeme seçeneğine dikkat etmek gerekiyor.

 

Logo yazılımı e-mutabakat ve e-irsaliye sistemleri ile zenginleştirilen servisler ile kullanıcılar her ortamda sistemlere erişerek süreçlerini ilerletebilmektedir.